Czym są systemy bukmacherskie i jak z nich korzystać?

Systemy bukmacherskie to po prostu konkretne sposoby stawkowania, które mają na celu ułatwić nam wygrywanie jak największych kwot u bukmachera. Wielu typerów osiągających sukcesy korzysta z opracowanych przez siebie systemów, które gwarantują im ogromne zarobki. Wiadomo, że nikt nie podzieli się “kurami znoszącymi złote jaja”, ale istnieje kilka ciekawych systemów, które warto przetestować i na ich podstawie opracować swoje własne taktyki.

System bukmacherski – definicja

stos monetSame słowa “system bukmacherski” mogą być nieco mylące. Termin ten wywodzi się z angielskich słów staking system (w wolnym tłumaczeniu “system stawkowania”). Systemy bukmacherskie bardzo często mylone są ze strategiami gry, dlatego wiele początkujących osób jest nimi rozczarowanych.

Systemy bukmacherskie stosuje się w celu zwiększenia szans typera na wygraną z bukmacherem. Dobry system powinien wyróżniać się następującymi cechami:

  • małe ryzyko utraty całego kapitału
  • zmniejszenie wahań kapitału
  • maksymalizacja zysków
  • wysoki yield

Yield to stosunek całkowitego zysku do zainwestowanej kwoty. Najlepsi typerzy osiągają wyniki rzędu 5-10% w długoterminowym okresie.

Wybór odpowiedniego systemu bukmacherskiego

System bukmacherski powinien być wybierany na podstawie naszego doświadczenia i kapitału, a także tego, czego od niego oczekujemy. Niektóre systemy mogą zagwarantować większe zyski, ale są bardzo ryzykowne, inne natomiast są dużo bezpieczniejsze, ale za to nie są w stanie zapewnić aż tak wielkich zysków.

Mniej doświadczeni gracze powinni skupić się na systemach prostych, które nie wymagają zagłębiania się w tajniki zakładów bukmacherskich, a bardziej doświadczeni powinni skorzystać z tych, których stosowanie związane jest z wykazaniem się pewną wiedzą w doborze odpowiednich spotkań.

Systemy powinny być używane przez pewien czas (minimum miesiąc) i dopiero po tym okresie, jeśli nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, powinny być zmieniane na inne. Nie należy także stosować więcej niż jednego systemu jednocześnie.

Najpopularniejsze systemy bukmacherskie

stosy monetPłaska stawka

Najprostszy i najczęściej stosowany system bukmacherski. Korzystają z niego głównie początkujący gracze. Płaska stawka minimalizuje ryzyko bankructwa, ale bardzo ciężko osiągnąć za jej pomocą duże zyski. System ten wyróżnia się tym, że każdy zakład grany jest jedną stawką, która będzie stanowić nie więcej niż 2-5% całego kapitału.

Stawkowanie procentowe

Wielkość stawki zależy od naszego kapitału. Jeśli wygrywamy – stawki rosną, jeśli przegrywamy -maleją. System ten jest nieco lepszy niż standardowa płaska stawka i zwiększa szanse na wygranie dużych kwot, ale jeśli na początku przegramy kilka zakładów, bardzo ciężko będzie wrócić do gry.

Progresja – Margingale

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych systemów gry. Polega na regularnym zwiększaniu stawki, aż do momentu, gdy kupon zostanie wygrany. Wysokość stawek musi być dobierana tak, by wygrana na każdym etapie pokrywała straty poniesione w poprzednich typach i gwarantowała mały zysk. Progresja jest bardzo ryzykowna i nie należy z niej korzystać.